Safir Yüzük

Safir Pırlanta Yüzük Fiyatları?

Safir yüzük, kadınların en çok ilgisini çeken takı modelleri içinde öne çıkıyor. Safir tasarım yüzüklerin verdiği eşsiz mavi form, birçok farklı ortamda kadınların zarafetine eşlik eden detaylar barındırıyor. Su damlası safir yüzük gibi seçeneklerin de bulunduğu takı dünyasında, merak edilen konular içinde tabii ki fiyat da yer alıyor. Tamtur pırlanta yüzük ya da beş taş yüzük gibi seçeneklerle karşılaştırıldığında safir yüzükler genellikle, daha düşük fiyat aralığı ile öne çıkan alternatifler sunuyor. Zarif bir forma sahip olmasına karşın gerçek safir yüzük kalitesi her zaman kendini bir adım öne taşıyor. 

Fiyat açısından bakıldığında safir yüzük modellerinde skala oldukça geniş. 

Bunun nedeni taşların büyüklüğü, işçilik ve diğer kriterler. Safir yüzük modelleri genellikle pırlanta taşlarla birlikte yer alıyor ve hem safir taşının karatı hem de pırlantanın karatı fiyatı etkileyen en önemli kriter. Buna ek olarak 8 ayar altından üretilmiş olan safir pırlanta yüzükler içerdiği eşsiz tasarımlarla her zaman ön plana çıkan konseptlerden. Bu anlamda hem etkileyici bir hediye almak hem de bütçeyi zorlamayan bir seçim yapmak istiyorsanız safir yüzük fiyatları ideal bir çizgi sunmasıyla ön plana çıkıyor.

Safir Pırlanta Yüzük Modelleri Nelerdir?

Eşsiz bir mavi tona sahip olan safir, dünyanın en değerli taşları içinde gösteriliyor. Yüzüklerde ve diğer takı ürünlerinde, safir taşın kullanımı çok yaygın. Farklı modelleri ile öne çıkan safir yüzükler hemen her tarza hitap etmesi, zarafeti simgeleyen ince detayları ve içerdiği önemli mesajlarla çok tercih edilen takı konseptleri içinde öne çıkıyor. Safir yüzük modellerinde öne çıkanlara bakıldığında, ön planda tek bir taşın yer aldığı klasik safir yüzük modelleri en rağbet gören modellerin başında geliyor. 


Ametist yüzük, pembe safir yüzük ay da mavi safir yüzük modellerinin de öne çıktığı yüzüklerde, ortada tek bir taşın olduğu yüzüklere alternatif olarak, pırlanta taşları ile süslenmiş tamtur safir yüzük formu da tercih edilebiliyor. Sarı safir yüzük ya da safir baget yüzük konseptlerini tercih etmek isteyenlere de hitap eden safir yüzük modelleri, aşkın, sevginin en saf halini simgeleyen en popüler taşlar içinde yer alıyor. Klasik takı kültürünün yanında, modern çizgileri de barındıran safir, zamansız bir şıklığı simgeliyor. Bu anlamda herkes, kendi tarzına hitap eden kaliteli safir yüzük seçeneklerini keşfedebilir. 

Safir Pırlanta Yüzüğün Gerçek Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Safir pırlanta yüzük satın almayı düşünenler için, yüzüğün gerçek olup olmadığını anlamak elbette ki önemli. Morganit taşı yüzüklere alternatif olarak tercih edilebilecek yeşil safir yüzük gibi modeller de içeren safir takılarda, gerçek bir taşı anlamanın birkaç farklı yolu mevcut. Safir taşın gerçek olup olmadığını test etmenin ilk yolu hava kabarcığı olup olmaması. Bir safir taş incelendiğinde içinde hava kabarcığı görünüyorsa bu durum, taşın gerçek olmadığını göstermektedir. Bunu test ederken taşı birkaç farklı açıya çevirip kontrol etmek gereklidir. 

Safirin gerçek olup olmadığını anlamak için diğer bir test türü ise ışığı incelemektir. Bir safire ışık tutulduğunda bu taş orijinal ise yalnızca kendi renginde bir yansıtma yapar. Bununla birlikte camdan üretilmiş sahte bir safir taşı, ışığı farklı renklerde yansıtabilir. Bu metotlar genellikle safirin gerçek olup olmadığını anlamak için kullanılan testler içinde yer almaktadır. Safir pırlanta taşın gerçek olup olmaması, özellikle hediye olarak tercih edilen bu ürünlerde son derece önemli. 

Bununla birlikte internet üzerinden safir pırlanta yüzük gibi ürünler satın aldığımızda yalnızca güvenilir yerleri tercih edersek, gönül rahatlığı ile safir pırlanta yüzükleri alabiliriz. İnternetten safir pırlanta yüzük almak için en güvenilir adres olan Lora Pırlanta’da yer alan safir yüzük modelleri, sertifikalı ve orijinal ürünler sunuyor. 8 ayar altından üretilmiş, pırlanta ve safirin harika uyumunu sunan modeller, kadınlar için unutulmaz, harika bir hediye olarak ön plana çıkıyor.

Safir Pırlanta Yüzük Neyi Simgeler?

Takı hediyesi satın alırken merak edilen konular içinde elbette ki yüzüğün, taşın anlamı geliyor. Her yüzüğün, her nadir taşın farklı bir anlamı vardır ve birine hediye ederken bu anlamları da ifade eder. Doğanın en değerli taşları içinde yer alan safirin anlamına geldiğimizde, aşk, sevgi ve sadakat en çok öne çıkan duygular içinde yer alıyor. Safir pırlanta yüzükler, içerdiği bu eşsiz anlamlarla birlikte en çok ilgi gören taşlardan biri haline gelmiştir. Safir pırlanta yüzük modelleri, saf aşkın en güzel simgelerinden biridir. Sonsuz maviliği doğallığı, huzuru ve güveni simgeleyen safir yüzük, kadınlar için sevgililer gününün yanı sıra evlilik yıl dönümlerinde ya da anneler gününde alınabilecek en iyi hediyelikler içinde yer alıyor. Safir yüzük modelleri içinde herkese hitap eden özel tasarımlar yer alıyor. 

Safir Pırlanta Yüzük Nasıl Parlatılır?

Göz alıcı konseptiyle öne çıkan ve hediye konusunda birçok kişinin tercihi olan safir yüzüklerde, merak edilen konular içinde yüzüğün nasıl patlatılacağı da yer alıyor. Safir yüzük parlatma işlemi, sanılanın aksine çok kolaydır. Kaliteli bir safir pırlanta yüzük uzun yıllar boyu kullanıldığında dahi temizlik işlemi için bir gereksinim sunmaz, bununla birlikte safir yüzük, kolye ya da diğer safir taş içeren ürünlerin temizliği için, su ve sirke en çok tercih edilen temizleyicilerin başında geliyor. 

Safir yüzük temizliğinde, taşın temiz bir su ile 5 dakika boyunca tutulması iyi bir temizlik işlemi için yeterli olabilir. Bununla birlikte yüzüğün çok pislendiğini düşünenler için sirke de safir taş temizliğinde kullanılmaktadır. Elma sirkesi gibi bir sirke ile temizlenen safir taşlar ilk günkü formunu yakalayabilir. Bununla birlikte, safir taş su ya da sirke ile temizlendikten sonra kurulama işlemi de bezle yapılmalı ve taş asla ıslak bırakılmamalıdır. 

Safir Pırlanta Yüzüğün Taşının Özellikleri Nelerdir?

Dünya üzerinde bazı taşlar var ki hem göz alıcı rengiyle hem de içerdiği değerle diğerlerine göre bir adım önde. Safir de bu taşlardan biri ve dünyanın en değerli taşları içinde gösteriliyor. Safir taşın özelliklerine bakıldığında, her şeyden önce güzel rengi ile öne çıkan bu taş, huzur veren ve sakinleştiren bir yapıda. Safir bu yönüyle konsantrasyonu artırdığı için de tercih edilen bir taştır. Mavinin solgun ancak iddialı bir tonunu sunan safir, nadir bulunan bir taş olduğu için takı sektöründe de çok tercih edilir. 

Safir yüzüklerin yanı sıra safir kolye ve safir bileklik gibi modeller birçok kadın tarafından tercih edilmektedir. Bilimsel olarak corundum adlı bir minerale dayanan kökü ile safirin popüler olmasının nedenleri içinde dış şartlara karşı çok dirençli olmasıdır. Safir taşlar, hem soğuk hem de sıcaklara karşı çok dayanıklıdır. Buna ek olarak safir için, salgı bezlerini harekete geçiren, sinirleri sakinleştiren bir taş yakıştırması da yapılmaktadır. Her şeyin yanında safir taşı, göze hitap eden harika rengiyle en sevilen yüzük, kolye ve küpe taşları içinde bulunuyor. Bu nedenle safir pırlanta yüzük modelleri çok trend.