Baget Küpe

Baget Pırlanta Küpe Fiyatları?

Oldukça geniş ürün yelpazesine sahip olan baget pırlanta küpeler, her tarza hitap edebildiği gibi her bütçeye de hitap edebilmektedir. Tasarım konusunda farklı seçenekleri mevcut bulunduğu için her türlü kullanım alanı ve ihtiyaç için uygun bir model bulmak mümkündür. Baget pırlanta küpelerin fiyatları bazı etkenlere göre değişkenlik göstermektedir. İlk olarak pırlantanın karatı fiyatlar konusunda oldukça belirleyici bir unsur olmaktadır. Karat değeri arttıkça küpeler daha da ağırlaşmakta ve buna bağlı olarak fiyatları da yükselmektedir. 1.55 karat baget pırlanta küpe ağırlık olarak ideal olanıdır ve fiyatı ile hemen hemen her kesime uygun olacak şekilde belirlenmiştir. Bunun yanı sıra baget pırlanta küpeler normal küpelere göre daha yüksek fiyatlara sahiptir. Çünkü pırlantanın kare şekilde işlenmesiyle elde edilmesi dolayısıyla  daha fazla işçilik gerektirdiği bilinmektedir. Fakat görüntüsüne bakıldığı zaman oldukça şık ve kalitelidir. Baget kesim pırlanta küpe aynı zamanda hediye olarak daşünüldüğünde oldukça zarif ve anlamlıdır.

Baget Pırlanta Küpe Modelleri Nelerdir?

Kadınların vazgeçilmezi olan küpe ve pırlanta bir araya gelerek göz alıcı bir tasarım oluşturmaktadır. Bu sayede özel günlerde hayallerde yer eden stili oluşturmak çok daha kolay olur. Özel günlerde baget pırlanta küpelerle şık ve zarif bir görünüm yakalamak mümkündür. Bunun için oldukça farklı seçenekler ve modeller mevcut olmaktadır. Sade ve klasik bir tarz elde etmek için düz ve küçük modeller tercihler arasında yer alabilir. Eğer gösterişli bir küpe stili düşünülüyorsa daha fazla taşın kullanıldığı modeller alıcının dikkatini çekmektedir. Özgün ve yaratıcı tasarımlara sahip baget pırlanta küpeler farklı çeşit modeller barındırmaktadır. Genellikle gümüş renkli olan pırlanta baget kesim küpeler her kombine uyum sağlamaktadır. Ayrıca altın renkli materyaller kullanılarak üretilen altın baget küpeler de bulunmaktadır. Baget kesim pırlanta küpe çeşitleri arasında sallantılı veya düz modeller bulunmaktadır. Düz modeller arkadan küçük kelebek ile tutturulabilmektedir, sallantılı olanlar ise kolay bir şekilde klipslenerek sabitlenir. Kullanım rahatlığına göre seçim yapılması mümkün modeller bulunmaktadır.

Parıltılı ve şık bir tarz elde etmek isteyen kadınların severek kullandığı baget pırlanta küpeler özel günlerin vazgeçilmez bir mücevher parçasıdır. Pırlantanın kare şekilde kesimi ile elde edilmesinden dolayı daha zarif ve şık bir görünüme sahiptir. Farklı karatlardaki baget küpe modelleri mevcuttur. Baget pırlanta küpeler altın ve gümüş renk seçeneklerine sahiptir, böylelikle her tarza ve zevke hitap etmektedir. Pırlanta baget küpe, yoğun parıltıya sahip olduğu için ışıltılı ve dikkat çekici özelliğine de sahiptir.

İşçiliğin ön plana çıktığı baget pırlanta küpeler, oldukça farklı modele ve tasarıma sahiptir. Taşlı ve gösterişli mücevher takmayı seven kişiler için ideal bir takıdır. Estetik görüntüsü ile pırlanta baget küpeler özel gün ve geceler için özellikle kadınların severek kullandığı seçenekler arasında yer aldığı bilinmektedir. Baget taşlı pırlanta küpe, altın baget küpe, baget halka küpe, baget sallanan küpe ve düz baget küpe modelleri bulunmaktadır.

Baget pırlanta küpe modelleri, karat değerine göre ağırlığı değişen pırlanta, aynı modeldeki baget küpeleri farklı karatlarda sunar. Her yaştan kadının kullanımı için uygun olduğu düşünülen baget pırlanta küpeler, uzun ömürlü kullanım imkanı da sunmaktadır. Baget pırlanta küpeler tamamıyla sağlıklı materyallerden elde edildiğinden dolayı kulak bölgesinde herhangi bir tahrişe ya da sağlık sorununa neden olmaz.

Baget Pırlanta Küpenin Özellikleri Nelerdir?

Pırlanta, elmasın şekillendirilmiş biçimine denmektedir, bu sebepten dolayı doğadan gelen en değerli mücevher olduğu bilinmektedir. Baget kesim özellikle sıradanlıktan uzak ve marjinal bir model seçimi isteyenler için kabul görülen tercihlerdendir. Baget pırlanta küpeler uzun ve ince görünümünden dolayı diğer tektaş pırlanta küpelerden farklı olmaktadır, ayrıca kesimi nedeniyle çok daha farklı bir ışıltı saçmaktadır. Baget kesim pırlanta küpeler en dikkat çekici ve göz alıcı modeller arasında yer almaktadır. 

Baget kesim pırlanta küpeler pek çok pırlanta küpe türüne göre daha sade ve zarif bir forma sahiptir. Çoğunlukla 14 kesim yüzeyine sahip olan baget kesim pırlanta küpelerin içerisinde bulunan doğal izler, kesim tekniğinden dolayı diğer taşlara oranla daha baskındır. Baget pırlanta küpelerin ayırt edici ve fark yaratıcı özelliklerinden biri de kare şeklinde kesim tarzıdır.

Baget pırlanta küpelerin tasarımı, değerli taşın dikdörtgen şekilde kesilmesi ile elde edildiğinden diğer küpelerden ayrılmasında etkili olmaktadır. Klasik yuvarlak kesime göre daha çok dikkat çeken bu tarz küpeler, farklı bir güzellik arayanlar için ideal bir model seçeneği sunmaktadır. Baget pırlanta küpeler için kullanılacak olan değerli taşın kesimi sırasında ışığı yansıtan açılı yüzeylere faset adı verilmektedir. Baget küpeler ise genellikle 14 faset yüzeyine sahip olması ile tanınır. Ancak kesim derinliği sebebi ile ışık yansıması çok fazla etkilenmediği için büyüleyici parıltısını daima korumaktadır. Baget kesim küpeler için hazırlanan pırlanta elmasın yüzeyi, klasik kesimlere göre daha düz forma sahiptir. Böylece sanki karşı karşıya duran aynalar varmış gibi görünüm sağladığından, baget küpelerin prizmatik ışık yansımaları daha güçlüdür. Bu sebeple olduğundan baget pırlanta küpeler daha parıltılı, büyük ve gösterişli görünüm sağlamaktadır.

Baget Pırlanta Küpe Kararma Yapar mı?

Baget kesim pırlanta küpe ve altınlar, sahip olduğu gösterişini ışıltısından almaktadır. Bu nedenle düzenli aralıklarla bu tür takıların bakımlarının yapılması, ışıltılarını kaybetmemesi ve kararmaması açısından oldukça önemlidir. Aksi halde zamanla matlaşmaya başlayarak, kararır ve eski ihtişamını yitirebilir. Baget pırlanta küpelerin kararmasını engellemek adına kimyasal ürünlerin kullanımından kaçınılmalıdır. Bu tür maddeler baget küpelerin taşlarında daha fazla kararmaya ve matlaşmaya neden olmaktadır. Bakım ve temizlik özenli ve titiz davranılmalıdır. Elmas ve pırlantalar çok sert taşlar olsa da, sert darbelerde en azından hasar alabilmekte veya çatlamalar meydana gelmektedir. Baget küpe ve diğer takıların temizliğinde saf ve temiz su kullanılması önerilmektedir. Birden çok taş tasarımı bulunan baget küpelerde, taşların arasındaki pislikler kulak çubuğu veya pamukla temizlenmesi önerilmektedir.

Baget Pırlanta Küpede Kaç Ayar Altın Kullanılmıştır?

Altın metallerde en yüksek ayar 24 ayar 1 gram has altın 1000 milyem eşit olarak saflık oranıdır. 14 Ayar 585 milyemdir, 18 ayar 750 milyemdir.  Altın baget pırlanta küpe içerisinde yazan 585 pırlanta küpenin montürünün yani metalinin 14 ayar altın olduğunu ifade etmektedir. 585 altının saflık değeridir. Pırlanta baget küpelerde genellikle 14 ayar ve 18 ayar altın metal kullanılmaktadır.

Pırlanta baget küpe içerisinde altın montürünün kaç ayar olduğunu gösteren bilgiler yer almaktadır. Bu ifadeler genellikle 8K, 14K, 18K şeklinde yazılmakta ve altının saflığını yani ayarını ifade eden bilgilendirme olarak geçmektedir.

Baget Pırlanta Küpe Kaç Karat Pırlantadır?

Baget pırlanta küpelerde kullanılan pırlantaların karat ölçüsü genel olarak 0.10 karattan başlayarak 2,3 karata kadar değişkenlik göstermektedir. Baget pırlanta küpelerde kullanılan pırlantalar sınıflandırılırken renk ayrımı da yapılmaktadır. Karat ağırlığı genellikle taşların ağırlığına göre hesaplanmaktadır. 1 gram pırlanta taşa 20 mg olarak hesaplanmaktadır. Baget pırlanta küpelerde kullanılan pırlantaların yapımlarında genel olarak bir karat kullanılan bir büyüklük değildir. Bir karat pırlanta çok pahalı olduğundan dolayı genellikle yüksek bütçeye sahip kişiler tarafından tercih edilmektedir. Pırlanta sektöründe baget pırlanta küpe hazırlanırken genellikle 0.05 dan başlayarak 0.10, 0.25, 0.50, 0.70, 1.00, 1.25, 1.50, 1.75, 2, 3 ve 4 karat olmak üzere gruplandırılan bir sistem kullanılmaktadır