Yarımtur Yüzük

Yarımtur Pırlanta Yüzük Fiyatları?

Yarım tur yüzük olarak da bilinen yarımtur pırlanta, parlak ve etkileyici görüntüsü ile en çok tercih edilen takı aksesuarları içinde yer alıyor. Pırlanta gibi, dünyanın en özel ve en nadir taşlarından biri ile, ince işçilikle hazırlanmış yarımtur yüzük modelleri harika konseptleri ile öne çıkıyor. Her tarza hitap eden zarafet dolu yarımtur modelleri, sevgiliye, eşe ya da annelere özel günlerde hediye edilebilmektedir. Bir kadını mutlu etmek için tercih edilebilecek göz alıcı parlaklığa sahip kaliteli yarımtur pırlanta modelleri özel ürünler olduğu için, birçok kişinin aklındaki ilk soru yarım tur yüzüklerin fiyatı oluyor. Yarım tur altın yüzük ya da yarım tur alyanslarda olduğu gibi, yarımtur pırlantada da fiyatı belirleyen kriterler içinde işçilik, pırlantanın karatı ve yüzükteki altın gibi ek detaylar oluyor. 

 

Sevgililer gününde, evlilik yıl dönümünde ya da özel günlerde bir kadına hediye etmek için en çok tercih edilen modellerden olan pırlanta yüzükler içinde, ucuz pırlanta yüzük arıyorsanız fiyatlar seçeneklere göre değişir. Zümrüt yüzük, safir yüzük, beştaş ve tektaş yüzükler her zaman çok ilgi gören alternatifler olarak öne çıkıyor. Yarımtur yüzük fiyatları, genel olarak herkesin bütçesine hitap eden seviyede oluyor. Yarımtur yüzüklerde indirimli ve çok ucuz bir alternatif arıyorsanız, taşların küçük olduğu bir yüzük tercih edebilirsiniz. Zarif bir görünüm sunan küçük taşlı yarımtur yüzükler ile hem bütçeye uygun bir seçim yapabilir, hem de güzel bir yüzük hediyesi verebilirsiniz. Pahalı ve dikkat çekici olarak öne çıkan yarımtur yüzüklere geldiğimizde ise genellikle büyük bir taşa sahip, 0.60 karat yarımtur pırlanta yüzük gibi modeller karşınıza çıkıyor olmalı. Yarım tur yüzükler, tamturlara göre daha az taş içerdiği için yüzük satın alırken tercih edilen seçenekler içinde yer alıyor. Yine de en ucuz yüzük modelleri için sitemizdeki ürünleri inceleyebilir ve fiyata göre sıralama yapabilirsiniz. 

Yarımtur Pırlanta Yüzük Modelleri Nelerdir?

Pırlanta yüzükler içinde hemen herkesin tarzına hitap eden seçenekler yer alıyor. Tamtur yüzüklerin etrafı tamamen taşlı bir şekilde tasarlanmıştır, yarımtur yüzüklerde ise yüzüğün yarısını kapsayacak şekilde sıralanmış taşlar, parlak ve göz alıcı bir konsept sunar. Yarımtur pırlanta yüzük modelleri içerdiği iddialı görünümle kadınlar için sevgililer gününde, evlilik yıldönümlerinde ve evlilik teklifinde tercih edilen parçalardan olmuştur. Yarımtur yüzük modellerinde, alternatiflere baktığımızda fiyatı en çok etkileyen kriter karat miktar oluyor. 8 ayar altından üretilmiş olan yarımtur yüzük modelleri içinde ince yarım tur yüzük öne çıkıyor. 

Göz alıcı görünümü ile öne çıkan 8 ayar pırlanta yarımtur yüzük modelleri, her bütçeye hitap eden karat seviyeleri ile eşsiz bir hediye olarak unutulmazlar içinde yer alacak. Yarımtur yüzük modellerinin özelliklerine baktığımızda her biri, ince bir işçilik ile üretilmiş seçeneklerdir. Özel günlere parıltısı ile harika bir neşe katan, mutluluk yayan yüzükler, kadınların en çok tercih ettiği, en sevdiği takı ve aksesuarlardan biri olma özelliği ile erkeklerin hediye için tercihi. Yarımtur yüzük satın alırken,  dikkat edilecek dört temel konu taş yapısı, ağırlık, renk ve berraklıktır. Taş yapısı elbette pırlanta olmalıdır ve güvenilir kuyumculardan ya da online satış sitelerinden bu görülebilir. Renk ve berraklık, yüzüğün formunu verir. Yüzüğün altın ayarına dikkat etmek ve ağırlığını kontrol etmek de önemlidir, son olarak hediye vereceğiniz kişinin parmak ölçüsünü bilmeniz gerekiyor. 

Yarımtur Pırlanta Yüzük Kaç Gram Altından Yapılır?

Yarımtur pırlanta yüzükler, etkileyici parıltıları ile birçok kişinin hayali. Bununla birlikte pırlanta taşları ile dikkat çeken bu yüzük modelleriyle ilgili akıllardaki sorulardan biri, kaç gram altından bir yüzük üretildiği. Beş taş, tek taş ya da tam tur yüzüklerde olduğu gibi yarımtur modellerde de en önemli kriter, karat seviyesi. Karat seviyesi yüzüğün ağırlığını da belirlemektedir ve ortaya çıkan üründe, yüzüğün ağırlığı değişmektedir. Buna ek olarak yarımtur pırlanta yüzük kaç gram altından yapılır sorusu da farklı yanıtlar içerebilmektedir. Örnek vermek gerekirse, 0.25 karat pırlantadan üretilmiş bir yarımtur pırlanta yüzük, 8 ayar altından üretilmiştir ve 1.32 gram ağırlığa sahiptir. Bununla birlikte, 0.60 karattan üretilmiş bir yarımtur pırlanta yüzüğe baktığımızda, bu model 8 ayar altından üretilmiştir ve 1.84 gramdır. Kısacası pırlantanın karat oranı yüzüğün ağırlığını değiştirmektedir. Yüzüğün içindeki pırlantanın yapısı ve ağırlığının etkisi ile, bir yarımtur pırlanta modelin kaç gram altından yapıldığını net olarak söylemek zordur. 

Yarımtur Pırlanta Yüzük Kaç Karattır?

Yarımtur pırlanta yüzük modelleri, genel olarak narin, zarafet dolu modellerle bilinen seçenekler. Buna ek olarak pırlanta yüzüklerde en çok öne çıkan detay karat seviyesidir. 0.25 karat yarımtur yüzük modelleri ya da 0.30 karat yarımtur yüzükler kuyumcularda karşınıza sıkça çıkacaktır. Bu da akıllara bir yüzük kaç karattır sorusunu getiriyor. Esasen yüzüklerde pırlantanın karat sayısı çok değişkendir. Bununla birlikte, yüzüğün üzerinde güzel, etkileyici bir duruş için yarımtur pırlanta yüzük modellerine baktığımızda karat sayısının en azından 0.25 olması önemlidir. 0.35 karat yarımtur yüzük gibi modeller de yarımtur pırlanta yüzük çeşitleri içinde yer almaktadır. Karat seviyesi yarımtur pırlanta yüzük fiyatlarını doğrudan etkileyen en önemli kriterdir ancak yüzükler, hayatta bir kere alınan, çok anlamlı günlerde tercih edilen parçalar olduğu için doğru seçim çok önemli. Yarım tur pırlanta yüzüklerde karat seviyesi dışında, parlaklık, renk ve ölçü gibi kriterlere de dikkat edilmelidir. 

Yarımtur Pırlanta Yüzüğe Kimyasallar Zarar Verir mi?

Pırlanta yüzüklerin tamamı, ince bir işçilikle, özenle üretilmiştir ve kullanımı esnasında bazı konulara dikkat edilmelidir. Bu konulardan biri de elbette yüzüğün temas ettiği alanlar. Yarım tur pırlanta yüzükler ve tek taş, beş taş gibi yüzüklerde, yüzüğün temas ettiği kimyasallar yüzüğün formunu bozabilir. Bu durum yüzükte renk değişimine neden olabileceği gibi bir bakım gerektirir. Su ya da basit sabun gibi kimyasallar bu kapsamda değildir. Ancak metallerin yapısını bozabilecek güçlü kimyasallara karşı yüzük korunmalıdır. Yüzüğün kimyasallara temas etmesi önlenmelidir, bu şekilde zarar görmeden bir yarımtur yüzük uzun yıllar boyunca kullanılabilir. 

Yarımtur Pırlanta Yüzük Sararır mı?

Pırlanta yüzükler parlak formu ile göz alıcı ürünler. Ancak zaman içinde, yüzüklerin belli alanlara temas etmesi, hava ile uzun süre reaksiyona girmesi ve diğer etkenler yüzüklerde sararma gibi riskleri barındırabilir. Hemen her yüzük orta ve uzun vadede solgunlaşma eğilimindedir. Bunun çözümü, yüzüklerin belli bir periyotta bakımı ile mümkün olabilir. Yüzüklerde özellikle yarımtur beyaz pırlanta yüzük seçeneklerinde, en iyi kalite ile sunduğumuz ürünlerde uzun bir süre sararma ve solgunlaşma asla olmaz. Bununla birlikte, 5 yıl, 10 yıl gibi süreler içinde yüzüğün farklı alanlara çok fazla teması neticesinde yüzüklerin sararması gibi sorunlar karşımıza çıkabilmektedir. Pırlanta yüzük sararması sorununda ise hızlı bir şekilde yüzük bakımının yapılması söz konusudur ve yüzük satın alınan ilk güne hızlı bir şekilde dönebilir. Yüzük kullanıldığı müddetçe, kimyasallardan uzak tutulmalı ve temizliği, bakımı doğru bir şekilde yapılmalıdır.