Tasarım Bileklik

Tasarım Pırlanta Bileklik Fiyatları?

Tasarım pırlanta bileklik fiyatları, kullanılan pırlantanın büyüklüğü ve kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda altın bölümünün ayarı ve gramı da fiyatını etkilemektedir. Tek taş parçadan yapılmış tasarım pırlanta bileklikler ile ufak pırlantaların bir araya gelmesinden oluşturulan bileklik arasındaki fiyat farklı olmaktadır. Bunun nedeni de; 0.45 karatlık tek parça pırlantanın doğada bulunma olasılığı oldukça düşüktür.

Birbirinden farklı tasarımlara ve pırlanta taşlara sahip pırlanta bileklik modelleri vardır. Bu modellerin arasında tasarım pırlanta bilekliklerin fiyatı, birçok farklı kritere göre değişiklik göstermektedir. Her bütçeye ve tarza uyum sağlayan tasarım pırlanta bileklik modelleri bulunmaktadır. Tasarımın farklı öğeler içermesi, pırlantanın büyüklüğü ve bileklikte kullanılan pırlanta sayısı gibi detaylar fiyatın belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır.

Tasarım Pırlanta Bileklik Modelleri Nelerdir?

Pırlanta, elmas madeninin 57 yüzeyde kesilmiş halidir ve mücevherlerde kullanılmaktadır. Dünyanın en sert madenlerinden biri olan elmasın sertlik derecesi 10’dur. Pırlantayı sadece pırlanta çizmekte ya da kesmektedir. Bu yüzden pırlanta kesiminde yine pırlanta kullanılır. Yani pırlanta kırılabilen bir yapıya sahiptir. Pırlanta kırıkları özellikle pırlanta montüre mıhlanırken gerçekleşir. 

Tasarım pırlantalı bileklik modelleri, kadınların sıklıkla tercih ettiği aksesuar türlerinden biri olmaktadır. Hemen hemen her giyim tarzına uyum sağlayan ve eşsiz, özel tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran tasarım pırlanta bilekliklerde birbirinden farklı modeller bulunmaktadır. Adını tenisçi bilekliklerinden alan, bileği kavrayan pırlanta tenis bileklikleri,  pırlanta su yolu bileklikler, pırlantalı zincir bileklikler, charm bileklikler gibi çok çeşitli bileklik modelleri bulunmaktadır

  • Markiz kesim tasarım pırlanta bileklik 

  • Baget taşlı tasarım pırlanta bileklik

  • Fancy tasarım pırlanta bileklik

  • Rose tasarım pırlanta bileklik

  • Beyaz safir taşlı tasarım pırlanta bileklik

  • Su yolu tasarım pırlanta bileklik

  • Efektli suyolu tasarım pırlanta bileklik

Köşeli ve dikdörtgen görünümlü bir yapıda olan baget tasarım pırlanta bileklik, şık görünümlü bir pırlanta bileklik modeli arayanlar için almak en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Klasik tarza çok daha uyumlu olan bu bileklik tasarımı aynı zamanda spor ve günlük giyimlerle de şık bir uyum sağlamaktadır

Su yolu pırlanta bileklik modelleri genel olarak düz ve sade bir tasarıma sahiptir. Sadece kadınların değil erkeklerinde tercih ettiği tasarım pırlanta modeli arasında yer almaktadır. Hepsinden çok daha gösterişli ve dikkat çekici özelliği taşıyan bir tasarım olan fantezi pırlanta bileklik modelleri tüm dikkatleri üzerine çeken modellerin başında gelir. Model seçiminde tercihiniz suyolu bileklik olacaksa en çok tercih edilen yuvarlak kesim pırlantalı bileklik modellerdir. Mücevher klasiği haline gelen pırlanta suyolu bileklik modelleri pırlantanın ışığını bileklerde yansıtmaktadır. Özel tasarımları ile dikkat çeken pırlanta su yolu bileklik modelleri arasında klasik modeller, modern yorumlar yer almaktadır

Son dönemde pırlanta baget bileklikler de en çok tercih edilen tasarım pırlanta bileklik modelleri arasında yer almaktadır. Çeşitli sembollerle hazırlanan altın ve pırlantalı tasarım bileklik modelleri ise charm bileklik modasına uygundur. Günlük yaşamda çeşitli kombinlerle kullanılabilen pırlantalı sembol bileklikler hem şık hem de anlamlı seçenekler olarak tercih edilmektedir. Rose altın, açık renk tenlilere çok daha uygun olabilecek bir modeldir. Klasik altın rengi olarak kabul edilen sarı ise hem koyu hem de açık ten rengine sahip kadınların kullanımına uygundur. 

Tasarım Pırlanta Bileklikte Kaç Karat Pırlanta Kullanılmıştır?

Pırlantanın değerini belirleyen etken ölçüdür. Her bir taşın ölçü birimi yani karatı bir diğerine kesinlikle benzemez. Aynı mücevherat ustasının kendi elleri ile yaptığı tasarım olsa bile asla birbirine benzer bir özelliği bulunmaz. 

Aynı büyüklüğe sahip olan taşların ölçüleri karat ile ayrılmaktadır. Karat, pırlantanın ağırlığı ile ilgilidir. Karat gramın beşte biri kadardır. Bir karat 200 miligrama eşittir. Bir karat 100 point, 0,25 karat ise 25 pointi ifade etmektedir

Tasarım Pırlanta Bilekliğin Özellikleri Nelerdir?

Tasarım pırlanta bilekliklerinde kullanılan taşın her bir simetrisi ve boyutları kesim sırasında oldukça önemlidir. Pırlantanın ışığı kırma özelliği büyük bir etkendir. Her bir taşın saydam ve kusursuz görüntüsü bu aşamada meydana gelmektedir. Tasarım bilekliklerde kullanılan pırlantanın berraklığı, saf karbon zerreleri, ışıltısını açığa çıkarmaktadır. Bu ışıltı aksesuarlarda kendine bambaşka bir göz kamaştırıcı özellik kazandırmaktadır. Her pırlanta parmak izinde olduğu gibi kendine has ve tektir.

Tasarım pırlanta bilekliklerin sade beyaz olmasına karşın renk tonları bulunmaktadır. Bu renkler mücevher ustaları tarafından tek tek kodlanmıştır. Beyazın kendi içinde bu kadar çok kodunun olması taşından küçük parçalarında dahi ışıltısı ve doğada eşsiz bir şekilde meydana gelmesindendir.

Tasarım pırlanta bilekliklerin her biri farklı özelliklere sahiptir. Böylece eşsiz tasarımlar ve farklı özellikte modeller bulmak mümkündür. Sade, gösterişli, modern veya klasik bileklik modelleri vardır.

Köşeli hatlara sahip tasarım pırlanta bileklik satın almak istenildiği zaman baget pırlanta bileklik modelleri arasından seçim yapılabilir. Sade ve şık görünen bir bileklik satın almak istendiğinde su yolu pırlanta bileklik modelleri de tercih edilebilir. Çok daha farklı, daha gösterişli modeller için ise fantezi pırlanta bileklik modeli bulunmaktadır.

Tasarım pırlanta bileklik modellerinin bazılarında pırlanta ön planda bulunurken diğerlerinde ise daha sade bir tasarıma yer verilmektedir. Dikdörtgen, yuvarlak ve benzeri formlarda yerleştirilen pırlantalar berrak olabildiği gibi farklı renklerde de olması mümkündür. Sade tasarım pırlanta bileklik tercih edenlerin haricinde gösterişli bileklik modelleri arayanlar için tasarlanmış ürünler de mevcuttur.

Pırlanta bileklikler, her zevke uyabilecek çeşitliktedir. İstenildiği takdirde özel tasarım pırlanta bileklikler tasarlanarak kişiselleştirilebilir hale gelmektedir. Tasarım pırlanta bileklik seçerken modeli, bileklikte kullanılan pırlantaların karat, kesim, renk, berraklık özellikleri, altın ayarı, rengi seçilmelidir.

Pırlantaların berraklık ölçüsü de önemli bir özelliktir. Tasarım pırlanta bilekliklerde kullanılan pırlantanın berraklık, içindeki izlerin yoğunluğu, nerede olduğu ve izin şekli gibi özelliklerin bütün olarak değerlendirilmesidir. Berraklık IF ya da FL’de başlayarak VVS1, VVS2, VS1, VS2, SI1, SI2, SI3, L1 vb. gibi ilerlemektedir. VS'in açılımı ise Very Small çok küçük izler anlamına gelir. 1 ve 2 dereceleri ise izlerin tipine, yerine ve yoğunluğuna göre derecelendirmedir. İz adetini belirtmez, sadece 1 derecesinin 2 derecesinden daha iyi olduğunu ifade eder. 

Tasarım Pırlanta Bileklik Kaç Ayar Altından Yapılmıştır?

Altın ayarının anlaşılması için altınların iç kısımlarında yer alan damgaların incelenmesi gerekmektedir. Bu damgaların hangisinin ne anlama geldiği bilinmesi gerekir. 14 ayar takılarda 3 farklı damga ile karşılaşmak mümkündür. Bu damgalarda 14, 575 veya 585 rakamlarından birini görünüyor ise bu altının 14 ayar olduğunu belirtir. 22 ayar altın satın alındığı zaman ise karşılaşılan damgalar ve üzerinde yazılı ayarların da çok daha fazla olduğundan söz edilir. 

Ancak pırlanta bilekliklerde bu damgaların belirtilmemesi normaldir. Her bir tasarım pırlanta bileklik için farklı ayarlarda altın kullanılmaktadır. Tasarım pırlanta modellerinde altın ayarı kadar pırlantanın karatı ve sertifikası olması da çok önemlidir. Alınacak bir tasarım pırlanta bilekliğin mutlaka sertifikalı olması gerekmektedir. Eğer pırlanta bilekliğin garanti kapsamına girmesini isteniyorsa sertifikasının bulunması gerekir.

Pırlantalı altın bileklik satın almak şünüldüğü zaman, bileklikte kullanılan pırlantaların 4C (karat, kesim, renk, berraklık) özellikleri yanında bileklikte kullanılan altın rengi de çok önemli olmaktadır.