Beştaş Yüzük

Beştaş Pırlanta Yüzük Fiyatları

Yüzük takmak kadınların günlük hayatta tercih edebilecekleri bir aksesuar olabileceği gibi, daha değerli ve daha özel anlarda da takı olarak tercihlerini yüzükten yana kullanabilirler. Beştaş yüzük de alternatiflerden birisidir. 5 taş yüzüklerin de kendi içlerinde bir değer sıralaması vardır. Pırlanta yüzükler, 5 taş yüzükler arasında yer alan en çarpıcı parçalarından birisidir ve pırlanta yüzük modelleri de oldukça günümüz takı sektöründe yoğun bir ilgi görmektedir. Pırlantalar her daim şıklığın ve zerafetin sembollerinden birisi olmuştur. 

Tüm bunların yanı sıra güvenle yıllar boyu sizi yarı yolda bırakmayacak ve hayatlarınızın bir parçası haline gelecek olan pırlantaların da fiyatları da merak konularının vazgeçilmezi olmuştur. Söz konusu pırlanta olduğunda belirli meblağlardaki fiyatları gözden çıkarmanız gerekmektedir. Pırlanta doğası gereği oldukça ince işçilik gerektiren, değerli bir aksesuardır. Durum böyle olunca pırlantaya, altına ve beştaş yüzüklere en ucuz yoldan sahip olmak isteyen takı severler, en ucuz beştaş yüzük fiyatları araştırmalarına dahil olmuşlardır. 

Satış değerlerini fazla bulan kişiler ise çareyi karat rakamlarını düşürmekte buluyor. İleriye yönelik hem yatırım olmalı hem de şıklığına biraz daha şıklık katmak isteyenler için 1.00 karat beştaş yüzük ve sınırları zorlayıp 1.52 karat beştaş yüzük satın almak isteyenler için pırlanta rakamları yüksek bütçeli pırlantalar kategorisine girmektedir. Altın beştaş yüzük ve pırlantadan vazgeçemeyenler için 2022 beştaş yüzük fiyatları bu seyirde ilerlemektedir. Pırlanta yüzük fiyatları kullanılan taşların karat, berraklık, kalite, renk ve bitişine göre belirlenmektedir. Pırlanta yüzükler çok değerli mücevherlerdir. Ustalık, zanaatkarlıkta önemli bir yer tutar. Elmas işleme sırasında insan eliyle kesilen tek bölümdür. Bu aşama için iyi bir çalışma fiyatı belirleyici faktörlerden biridir. Pırlantanın bu teknik seviyesi, yani kesimi de pırlantanın karat ve parlaklığı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Beştaş Pırlanta Yüzük Modelleri 

Pırlanta, sevginin ve parlaklığın sembolüdür. Pırlanta tüm kadınlar için en özel ve değerli takılardan biridir. Pırlanta denilince akla ilk olarak tektaş gelir. Ancak tek taş pırlantanın yanı sıra baget pırlanta, tam yuvarlak pırlanta, beş taş pırlanta gibi pek çok farklı pırlanta yüzük modeli bulunmaktadır . Beştaş yüzük modelleri içerisinde yer alan ve güzelliği ile göz dolduran pırlantalar arasında yerini alan 2 karat pırlanta, 3 karat pırlanta, 5 karat pırlanta ve 8 ayar pırlanta beştaş yüzük gerek görünüm gerekse yatırım anlamında satın alan kişileri memnun edecek düzeydedir.

Baget Kesim Pırlanta Yüzük: Baget kesim pırlanta yüzükler dikdörtgen şeklindedir. Bu yüzükler kesimden dolayı parlaklığın çok farklı şekillerde yansıtıldığı pırlanta yüzük modellerine aittir. Baget kesim pırlanta yüzükler 14 yüzlü yüzeye sahiptir. Faset, ışığı değerli taşlara yansıtan açılı yüzeye verilen isimdir. Derinlik bu bölümlerde ışık yansımasını etkilemez. Usta zanaatkarlar tarafından özenle işlendiğinde oldukça zarif bir yansıma oluşturur. 

Baget pırlanta yüzük modelleri genellikle evlilik teklifleri, düğünler veya nişanlar için tercih edilen hediyelerdir. . 0.08 karat beştaş yüzük ve 0.15 karat beştaş yüzük satın alabilmeniz için cebinizden çok yüksek rakamlara veda etmenize gerek yoktur.  0.20 karat beş taş yüzük ve 0.38 karat beştaş yüzük de karatı ve kaliteyi biraz yükseltmek isteyenler için, bütçeye uyum sağlayan rakamlar ile satışa sunulmuştur. Şık, göz alıcı ve dikkat çekici tasarımları ile en popüler segmentler arasında kendine yer edinmiştir. 

Beştaş Pırlanta Yüzük: Beştaş pırlanta yüzük en sevilen takılardan biridir. Bu yüzük modelleri en popüler evlilik yıldönümü hediyeleri arasındadır. Beştaşın özel anlam ifade ettiği bu yüzük modelleri kadınların eşlerinden aldıkları en güzel hediyeler arasında yer almaktadır. Her taş için farklı bir anlam ifade eden bu yüzükler, alyans yerine de takılabilir. En çarpıcı parıltıya sahip favori yüzüklerden biridir

Beştaş Pırlanta Yüzük Nasıl ve Hangi Parmağa Takılır?

Pırlanta yüzükler, kadınların tarzlarını tamamlayacak en zarif takılar arasında yer alır. Bunlara beş taş pırlanta yüzük dahildir. Pırlanta yüzükler genellikle kadının tarzına ve tercihlerine göre farklı parmaklara takılabilir. Bazı çok zarif pırlanta yüzük tasarımları serçe parmağına veya baş parmağına bile takılabilir. Yüzük parmağı genellikle Beştaş gibi daha büyük, gösterişli yüzükleri takmak için tercih edilir. Âmâ tabii ki bu bir kural değildir. Yüzüğü istediğiniz parmağa takabilir ve aynı şıklıkla dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Yüzük tasarımları söz konusu olduğunda, en geleneksel olarak yüzük parmağına takılan iki yüzük vardır. Bunlar elbette tektaşlar ve alyanslar.

Beştaş Pırlanta Yüzük Kaç Karattır?

Bayanlar genellikle yüzüklerin zarafeti, deseni, kesimi ve ışıltısı ile ilgilenmektedir. Sanılanın aksine seçilen model yüzüğün fiyatını etkiliyor. Beş taş yüzük karatı fiyatı etkiler. Kadınlar genellikle büyük, göz alıcı pırlanta yüzükler isterler ancak bu durum fiyat açısından sorun yaratabilir. Yüzükteki pırlantaların karatı veya boyutu fiyatı büyük ölçüde etkiler. İdeal karat 20 ile 40 arasıdır. Pırlanta boyutu ne kadar büyükse fiyat da o kadar yüksek olur. Bu nedenle her bütçeye uygun birçok karat seçeneği bulunmaktadır. Pırlanta yüzükleri parlatan karat değil kesimdir. Genelde altın ve pırlanta modelleri tercih edilmektedir. Altının sarı rengi ile pırlantanın ışıltısının birleşimi, benzersiz tasarımlı beş taşlı yüzük modellerini ortaya çıkarıyor.

Beştaş Pırlanta Yüzükte Kaç Ayar Altın Kullanılır?

Pırlanta yüzükler için altın ayarları tipik olarak 14 (585) ve 18 (750) ayar iken, pırlanta ürünler için yaygın olarak 8 (333) ayar altın kullanılır. Yüzüğün altın ağırlığını da bütçenize göre belirleyebilirsiniz. Genellikle pırlanta yüzüklerde 2.0g ile 4.0g arası altın tercih edilir. 22 ayar 5 taş altın yüzük fiyatları piyasada orta derece değerler ile satışa sunulurken, baget 5 taş yüzük fiyatları ise 22 ayar 5 taş altın yüzüğün biraz gerisinde kalarak bizlere kapılarını biraz daha makul fiyatlar ile açmaktadır.

Beştaş Pırlanta Yüzük Nasıl Parlatılır?

Pırlanta, sert ve doğal bir madde olan elmasın işlenmesiyle elde edilen bir taştır. Parlak ve parlak görünümü ile takı yapımında kullanılır. Pırlanta takılar zamanla yağ ve kirden, dış etkilerden ve temas ettiği yüzeyin kötüye kullanılmasından dolayı parlaklığını yitirebilir ve bununla birlikte parıltısını kaybedebilir. 

Takı tasarımında pırlanta taşın yerleştirildiği alan kir tutabilir ve kötü bir görünüme sahip olabilir. Bu durumda pırlanta takıların aynı parlaklığı ve güzelliği geri kazanması için iyice temizlenmesi ve parlatılması gerekir. Pırlanta takıların profesyoneller tarafından düzenli olarak temizlenmesi ve bakımı, cilalamanın en hassas şeklidir. Temizlik ve bakım en iyi pırlanta takılarınızı satın aldığınız şirket tarafından yapılabilir. Pırlantanızı hemen kullanmanız gerekiyorsa ve parlaklığını kaybettiğini fark ederseniz,pırlanta temizleme yöntemi ile pırlanta takılarınızı evde parlatabilirsiniz. Buna ek olarak özel pırlanta parlatma çözümleri de alabilirsiniz. 

Piyasada bulunan farklı elmas temizleme ürünlerinden herhangi birini kullanarak da pırlantanızı ilk günkü görünümüne kavuşturabilirsiniz. Pırlantalarınızı evde doğal yöntemlerle temizlemek ve parlatmak istiyorsanız bunu yapmanın birkaç yolu mevcuttur. Küçük bir kaba ılık su ve kimyasal içermeyen sıvı sabun koyun ve takılarınızı bu suyun içine yerleştirin. Pırlantalarınızı yumuşak diş fırçasıyla fırçalayın. Daha sonra tüy bırakmayan bir bezle tamamen kurulayın. Pırlanta takılarınız temizlenecek ve yeni bir ihtişamla parlayacaktır.